Конференцiя ЕМС 2015
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ В УКРАЇНІ У ВІДПОВІДНОСТІ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ВИМОГАМИ

Перейти донизу

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ В УКРАЇНІ У ВІДПОВІДНОСТІ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ВИМОГАМИ  Empty АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ В УКРАЇНІ У ВІДПОВІДНОСТІ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ВИМОГАМИ

Повідомлення автор Дмитрий Ср Бер 11, 2015 9:52 am

АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ В УКРАЇНІ У ВІДПОВІДНОСТІ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ВИМОГАМИ
Л. Ю. Шубіна
доцент кафедри, к.т.н., доцент
В. А. Афанасьєва
доцент кафедри, к.т.н., доцент
Д. А. Янушкевич
доцент кафедри, к.т.н., с.н.с.
А. М. Свинаренко
магістрант
Харківський торговельно-економічний інститут КНТЕУ (м. Харків)
 
У сучасний умовах безпечність харчових продуктів становить ключову складову економічної політики будь-якої держави. Безпечний харчовий продукт - харчовий продукт, що не справляє шкідливого впливу на здоров'я людини та є придатним для споживання.
Згідно системи технічного регулювання Європейського Союзу (ЄС), всі товари, що імпортуються на митну територію ЄС в обов’язковому порядку повинні відповідати всім вимогам Європейського Союзу, спрямованим на забезпечення захисту споживачів. Ці вимоги суттєво різняться у залежності від конкретного товару, але у цілому можуть бути згруповані за такими напрямами:
- технічні вимоги;
- екологічні вимоги;
- вимоги у сфері санітарних та фітосанітарних заходів.
Основоположним документом Європейського союзу в області безпечності харчової продукції є Регламент ЄС № 178/2002 від 28 січня 2002 року [1]. Даний регламент покликаний встановити загальні принципи та вимоги в продовольчому праві, загальні поняття харчового законодавства на рівні ЄС, а також забезпечити послідовний підхід у розвитку національного харчового законодавства країн, що входять в ЄС.
Регламент № 178/2002 застосовується до всіх стадій виробництва, переробки та реалізації харчових продуктів. Основна мета документа - забезпечити вільний обіг безпечних харчових продуктів в ЄС, здоров'я і благополуччя громадян. При цьому в Регламенті йдеться саме про безпечність харчової продукції (safety), а не стільки про її якість (quality).
Даний регламент визначає загальні принципи продовольчого права ЄС (так звані загальні горизонтальні принципи), якими держави - члени ЄС повинні керуватися при розробці і реалізації своєї продовольчої політики.
Принцип 1. Аналіз ризику.
Передбачено, що для забезпечення високого ступеня захисту життя і здоров'я людини харчове законодавство ЄС має ґрунтуватися на системі аналізу ризику. Під аналізом ризику розуміють процес, що складається з трьох взаємопов'язаних етапів: оцінки ризиків, управління ризиками та інформування про ризики.
Принцип 2. Запобіжні заходи.
В випадках, коли згідно з наявною інформацією встановлена можливість шкідливого впливу на здоров'я, але науковими даними це ще не підтверджено, можуть бути зроблені тимчасові заходи з управління ризиком до надходження подальшої наукової інформації для проведення більш широкої оцінки такого ризику. Однак ці заходи повинні бути пропорційними і не обмежувати торгівлю.
Принцип 3. Захист інтересів споживачів.
Харчове законодавство ЄС спрямоване на захист інтересів споживачів і на надання їм можливості робити компетентний вибір щодо споживаних харчових продуктів.
Принцип 4. Принцип прозорості.
Встановлено, що при розробці, оцінці та перегляді харчового законодавства повинні проводитися відкриті консультації з громадськістю, за винятком випадків, коли невідкладність питання не дозволяє це зробити.
Для того щоб визначити, чи є харчовий продукт небезпечним, враховуються:
- нормальні умови використання харчового продукту споживачем і на кожному етапі виробництва, переробки та збуту;
- надана споживачу інформація, в тому числі яка міститься на етикетці щодо попередження шкідливих наслідків, властивих певному продукту.
22 липня 2014 року був прийнятий Закон України «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів» [2]. Цей Закон регулює відносини між органами виконавчої влади, операторами ринку харчових продуктів та споживачами харчових продуктів і визначає порядок забезпечення безпечності та окремих показників якості харчових продуктів, що виробляються, перебувають в обігу, ввозяться (пересилаються) на митну територію України та/або вивозяться (пересилаються) з неї.
Імплементація вимог цього закону дозволить запровадити безпечність  харчової продукції у відповідності з вимогами Європейського Союзу та усунути технічні бар’єри в торгівлі з країнами ЄС.
Перелік посилань
1. Регламент ЄС № 178/2002 від 28 січня 2002 року «Про встановлення загальних принципів і вимог законодавства про харчові продукти, створення Європейського органу з безпеки харчових продуктів і встановлення процедур у питаннях, пов’язаних із безпекою харчових продуктів» – Режим доступу : http://www.fsvps.ru/fsvps-docs/ru/usefulinf/files/es178-2002.pdf.
2. Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів : Закон України від 22.07.2014 № 1602-VII [Електронний ресурс] // Верховна Рада України. – Офіц. веб-сайт. – Режим доступу : http://zakon4.rada.gov.ua/laws/show/1602-18.
Дмитрий
Дмитрий
Admin

Кількість повідомлень : 95
Дата реєстрації : 10.03.2015
Вік : 32
Звідки : Полтава

https://konfemc.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми
» АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ВПРОВАДЖЕННЯ СИСТЕМИ УПРАВЛІННЯ БЕЗПЕЧНІСТЮ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ В УКРАЇНІ У ВІДПОВІДНОСТІ З ЄВРОПЕЙСЬКИМИ ВИМОГАМИ
» МАРКУВАННЯ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ В УКРАЇНІ: АКТУАЛЬНІ ПРОБЛЕМИ ТА ПЕРСПЕКТИВИ РОЗВИТКУ
» ЕКСПЕРТНІ ДОСЛІДЖЕННЯ З ПРОБЛЕМИ РОЗРОБКИ СИСТЕМ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ
» ПРОБЛЕМИ ІДЕНТИФІКАЦІЇ ТА ФАЛЬСИФІКАЦІЇ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ПІД ЧАС ТЕЛЕПРЕЗЕНТАЦІЇ УКРАЇНСЬКОЇ КУХНІ У КУЛІНАРНИХ ТЕЛЕВІЗІЙНИХ ШОУ
» ПРОБЛЕМИ БЕЗПЕЧНОСТІ КОПЧЕНИХ РИБНИХ ПРОДУКТІВ

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі