Конференцiя ЕМС 2015
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОСТІЛЬНИХ ВИРОБІВ З ОБ’ЄМНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ

Перейти донизу

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОСТІЛЬНИХ ВИРОБІВ З ОБ’ЄМНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ Empty ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОСТІЛЬНИХ ВИРОБІВ З ОБ’ЄМНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ

Повідомлення автор Дмитрий Вт Бер 10, 2015 9:29 am

ФІЗИЧНІ ВЛАСТИВОСТІ ПОСТІЛЬНИХ ВИРОБІВ З ОБ’ЄМНИМИ НАПОВНЮВАЧАМИ
 
Г. М. Михайлова,
канд. техн. наук, доцент кафедри
товарознавства та експертизи непродовольчих товарів,
Київський національний торговельно-економічний університет, м. Київ
Н. М. Матієнко-Купріянова,
канд. техн. наук, начальник лабораторії аналітичних досліджень та випробувань продукції науково-технічного центру підтвердження відповідності, стандартизації та випробувань продукції легкої промисловості та засобів індивідуального захисту
ДП «Укрметртестстандарт», м. Київ

Комфортний, спокійний сон є запорукою відмінного самопочуття та працездатності людини. Для забезпечення якісного сну, окрім зручного ліжка, потрібні постільна білизна, подушка і ковдра.
Постільні вироби високої якості виготовляються з текстильних матеріалів, що забезпечує нормальну теплопровідність, вентиляцію повітря і гігроскопічність.
Здатність постільних речей створювати комфортні умови для повноцінного відпочинку людини, захищати її організм від несприятливого впливу навколишнього середовища обумовлює необхідність дослідження їх фізичних властивостей.
Сьогодні на ринку України реалізується широкий асортимент постільної продукції з різними об’ємними наповнювачами – ковдри з пуху водоплаваючої птиці, овечої, верблюжої та кашемірової вовни, бавовняного, шовкового та бамбукового волокна, а також з силіконізовананими синтетичними волокнами, подушки пір’яно-пухові з антиалергійним волокном ортопедичні, наматрацники, постільну білизну, пледи різного волокнистого складу, спеціальні постільні речі для дітей, вироби для готелів та санаторіїв, ексклюзивні постільні речі.
Для чохлів ковдр та подушок використовуються найчастіше натуральні або сумішеві тканини, адже саме тканина активно контактує зі шкірою людини і впливає на водний баланс і еластичність шкіри.
Постільні вироби з об’ємними наповнювачами – ковдри та подушки – повинні забезпечувати нормальне функціонування організму – вільно поглинати рідку та пароподібну вологу з поверхні тіла і виводити її у зовнішній шар, забезпечувати тепло- та газообміни між підодяговим простором, і зовнішнім кліматичним середовищем [1, 2].
До фізичних властивостей текстильних матеріалів відносять такі, за якими оцінюють гігієнічність постільних виробів: гігроскопічність, повітропроникність, вологовіддачу, швидкість висихання, капілярність.
Отже, основним показником, від якого залежить здатність матеріалів переносити пароподібну вологу з повітряного прошарку між тілом і постільними речами назовні , є гігроскопічність і повітропроникність або/і паропроникність.
Враховуючи простоту та доступність стандартних методів, гігроскопічність (Н, %) постільних виробів з об’ємними наповнювачами досліджували згідно ГОСТ 3816-81 [3], повітропроникність (Вр, дм32с) визначали згідно ГОСТ 12088–77 [4].
Для дослідження фізичних властивостей постільних виробів з об’ємними наповнювачами було обрано 10 зразків пакетів ковдр. Результати дослідження наведені в табл. 1.
Таблиця 1
Фізичні властивості постільних виробів
з/п
Назва наповнювача
Товщина, мм
Гігроскопічність, %
Повітропроникність, дм32с
1
Пух-перо
37,0
6,0
15,3
2
Поліефірне
32,5
0,4
31,7
3
Бавовняне
15,5
15,0
25,0
4
Бамбукове
20,5
20,1
27,0
5
Ліоцелл
21,5
20,9
24,6
6
Вовняне (овеча)
31,5
22,2
28,7
7
Кашемірове
18,5
22,5
27,5
8
Вовняне (верблюжа)
20,5
24,8
28,7
9
Шовкове натуральне
25,5
17,7
27,8
10
Льон+вовна
12,0
18,0
27,4
 
Відомо, що гігроскопічні властивості залежать головним чином від природи волокнистого матеріалу, з якого виготовлені вироби (зокрема, від наявності гідроксильних, карбоксильних, аміно- та інших гідрофільних груп, що активно взаємодіють із молекулами води) [5]. Тому тільки постільні вироби з синтетичним наповнювачем мають показник гігроскопічності низький – 0,38%.
Оскільки повітропроникність тканин за інших однакових умов залежить від будови текстильних виробів, зменшення товщини призвело до зниження їх масових характеристик, підвищення пористості і, як результат цього, до помітного зростання повітропроникності.
Перелік посилань

1. Пугачевський Г.Ф., Семак Б.Д. Товарознавство непродовольчих товарів. Текстильне товарознавство. – К.: НМЦ ”Укоопосвіта”, 1999. – 596 с.
2. Пожидаев Н.Н., Симоненко Д.Ф., Савчук Н.Г. Материалы для одежды. – М.: Лёгкая индустрия, 1975. – 223 с.
3. ГОСТ 3816-81 Полотна текстильные. Методы определения гигроскопических и водоотталкивающих свойств. М.: Издательство стандартов,1981. – 13 с.
4. ГОСТ 12088-77 Материалы текстильные и изделия из них. Метод определения воздухопроницаемости. – М.: Издательство стандартов, 1985. – 10 с.
5. Кукин Г.Н., Соловьёв А.Н. Текстильное материаловедение (волокна и нити). 2-е изд., перер. и дополн. – М.: Легпромиздат, 1989. – 348 с.

Дмитрий
Дмитрий
Admin

Кількість повідомлень : 95
Дата реєстрації : 10.03.2015
Вік : 32
Звідки : Полтава

https://konfemc.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі