Конференцiя ЕМС 2015
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

СЕРТИФІКАЦІЯ ДИТЯЧИХ ІГРАШОК В СИСТЕМІ СЄ ЯК ТЕХНІЧНИЙ БАР'ЄР У ЗДІЙСНЕННІ ЗЕД

Перейти донизу

СЕРТИФІКАЦІЯ ДИТЯЧИХ ІГРАШОК  В СИСТЕМІ СЄ ЯК ТЕХНІЧНИЙ БАР'ЄР У ЗДІЙСНЕННІ ЗЕД Empty СЕРТИФІКАЦІЯ ДИТЯЧИХ ІГРАШОК В СИСТЕМІ СЄ ЯК ТЕХНІЧНИЙ БАР'ЄР У ЗДІЙСНЕННІ ЗЕД

Повідомлення автор Дмитрий Вт Бер 10, 2015 8:33 am

СЕРТИФІКАЦІЯ ДИТЯЧИХ ІГРАШОК  В СИСТЕМІ СЄ ЯК ТЕХНІЧНИЙ БАР'ЄР У ЗДІЙСНЕННІ ЗЕД
 
Г. М. Бондарчук
студентка 5 курсу, спеціальність: 8.03051002  «Товарознавство та
експертиза в митній справі»
Луцький національний технічний університет м. Луцьк
 
Сертифікація як один із видів технічних бар'єрів у митній політиці держави, використовується для припинення та зменшення появи на внутрішньому ринку неякісної та шкідливої продукції. Разом з тим сертифікація продукції впливає на розширення міжнародного економічного співробітництва. Можна виділити наступні чинники, що впливають на перетворення сертифікації у технічні бар'єри:
– відмінності схеми проведення сертифікації у національних системах сертифікації  різних країн;
– відмінності вимог нормативно-технічної документації;
– тривалий процес та висока вартість отримання сертифіката у визнаних міжнародних органах зі сертифікації;
– жорсткі правила на визнання іноземного сертифіката на імпортну продукцію, для захисту внутрішнього ринку від несумлінних іноземних конкурентів.
В Україні, яка є членом Світової Організації торгівлі (СОТ), здійснюється діяльність спрямована на гармонізацію національних стандартів по процедурах сертифікації, щоб виключити перешкоди для міжнародної торгівлі. Яскравим прикладом такої діяльності є запровадження Технічних регламентів з безпечності продукції. Що є не мало важливим на шляху інтеграції до ЄС. У діяльності СОТ доцільно буде відзначити заснування Угоди про технічні бар'єри у торгівлі, так званий фундамент світового ринку [3]. Суть цієї угоди полягає у сумісному підході країн-учасниць, щодо оцінки відповідності продукції  та визнання результатів випробовування. Країнам-учасницям рекомендується розширювати коло партнерів з визнання результатів оцінки відповідності. Угода рекомендує їм, за проханням інших країн-учасниць, проводити переговори з метою підписання угоди про взаємне визнання результатів оцінки відповідності [4]. Між Україною та країнами ЄС така угода не підписана, але робота в цьому напрямку ведеться усіма зацікавленими сторонами. Тому однією з основних вимог, що пред'являється до продукції національного виробника, яка надходить на європейський споживчий ринок, є їх відповідність вимогам закладених у директивах, що діють на території Європейського союзу. Підтвердженням відповідності продукції  європейським директивам є маркувальний знак СЕ (CE Mark). Знак характеризує продукцію по наступних аспектах: підтверджує безпеку продукції при випуску на ринок у країнах ЄС, а також свідчить про відповідність представленої на випробування продукції вимогам відповідних директив ЄС з безпеки [5]. Для того, щоб ознайомитись з етапами отримання європейського сертифіката відповідності, актуальним буде розглянути процедуру на прикладі конкретного товару, який підлягає обов'язковому маркуванню СЕ (див. рис.1.1). Одним з таких товарів являються дитячі іграшки та ігри. В Україні є низка компаній, що займаються виготовленням дитячих іграшок. Однак їх вартість для більшості вітчизняних споживачів досить висока, тому велика частка виготовлених в Україні іграшок експортується як правило у країни ЄС.
СЕРТИФІКАЦІЯ ДИТЯЧИХ ІГРАШОК  В СИСТЕМІ СЄ ЯК ТЕХНІЧНИЙ БАР'ЄР У ЗДІЙСНЕННІ ЗЕД 211

Рис. 1.1. Схема отримання європейського сертифіката відповідності на дитячі іграшки
На сьогодні в європейських країнах є достатня кількість сертифікаційних органів, які за поданням заяви проводять експертизу та видають сертифікат відповідності, наприклад: SIA International Center for Quality Certification (Польща), DIN CERTCO (Німеччина), AFNOR (Франція), ТД «Поланд» (Польща), CENTER FOR TESTING AND EUROPEAN CERTIFICATION (Латвія) та багато інших. Наступним кроком є підготовка «технічного файлу», до якого входить наступний перелік документів: свідоцтво про реєстрацію фізичної чи юридичної особи, перелік зразків іграшок  (назва кожного зразка), інформація про маркування іграшки (вікове призначення, інструкція по  використанню), характеристика матеріалу виготовлення іграшки (назва, колір, виробник, характеристика, інформація про безпечність), технічний опис (опис процесу виготовлення іграшки), перелік узгоджених стандартів або інших відповідних технічних специфікацій, результати  проведених досліджень. Цей пакет документів разом із заявою подається до акредитованого органу зі сертифікації [2]. Нотифікований орган вивчає технічну документацію на поданий зразок товару. Проводить  аналіз хімічної, фізичної, механічної, електричної безпеки, займистості, гігієнічної та радіоактивної небезпеки, які може становити іграшка, а також оцінку потенційного впливу таких небезпек [1]. Складає звіт з оцінювання, у якому реєструються всі проведені  дослідження та їх результати, видає сертифікат відповідності типового зразка СЕ.
Даний сертифікат містить посилання на відповідну Директиву, кольорове зображення, чіткий опис іграшки, в тому числі її розмірів, а також перелік проведених досліджень з посиланням на відповідний звіт про результати дослідження [2]. Нотифікований орган зберігає копію сертифікату «СЕ» про дослідження типового зразка, додатків і доповнень до нього, а також комплект документації, включаючи документацію, надану виробником, протягом періоду, що охоплює термін до завершення дії сертифікату. Товаровиробнику, що замовляє сертифікацію видається один примірник сертифіката, як правило даний сертифікат видається на п'ять років. Нанесення маркувального знака СЕ являється заключним етапом у проведенні сертифікації продукції відповідності з європейськими  директивами. Знак СЕ повинен наноситися відповідно до певних правил. Маркування має бути не менше 5 мм висоти і наноситься на упаковку  товару чи етикетку, прикріплену до нього, таким методом, щоб його було неможливо стерти [5].
Для узагальнення можна сказати, процес сертифікації у системі СЕ є довготривалим та складним. Європейський сертифікат являється гарантом якості продукції, що дає можливість вільно реалізовувати товар за кордон, підвищуючи при цьому його конкурентоздатність. Однак висока вартість такої сертифікації є доступною не для всіх товаровиробників, продукція яких є не менш якісною і може також конкурувати на світовому ринку. Тому діяльність національної системи сертифікації повинна бути спрямована на узгодження вимог стандартів з вимогами європейських Директив.
Перелік посилань
1.  Про безпеку іграшок [Текст]: Директива Європейського парламенту та союзу № 2009/48/ЕС . – [Чинний від 2009-06-18]. – Брюссель.:  Європейський комітет зі стандартизації (СЕН), 2009. – 45 с. – (Директива Європейського парламенту та союзу).
2. Рішення про модулі для процедур оцінювання відповідності, придатності до використання та перевірки ЄС, що мають використовуватись у технічних специфікаціях експлуатаційної сумісності [Текст]: C(2010) 7582 / Офіційний вісник Європейського Союзу. – 2010. – (Рішення Європейської Комісії від 9.11.2010 року).
3. Павлов В.І. Основи стандартизації, сертифікації та ідентифікації товарів  [Текст] / В. І. Павлов, О. В. Мишко, І. В. Опонова, Н. В. Павліха // навч. посібник. – К. : Кондор, 2004. – С. 190–207.
4. Салухіна Н.Г. Стандартизація та сертифікація товарів і послуг [Текст] / Н.Г. Салухіна, О.М. Язвінська // Підручник. – К.: Центр учбової літератури, 2010. – С. 152–159.

5. Європейська система оцінки відповідності та акредитації [Текст] : навч. посібник / Технічна допомога українській інфраструктурі якості / упоряд. Євангелос Вардакас для EUROPEAN PROFILES S.A. та AENOR. – К: 2010. – 75 с.

Дмитрий
Дмитрий
Admin

Кількість повідомлень : 95
Дата реєстрації : 10.03.2015
Вік : 32
Звідки : Полтава

https://konfemc.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі