Конференцiя ЕМС 2015
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

РЕЗУЛЬТАТИ ДЕГУСТАЦІЇ РОЖЕВОГО СУХОГО ІГРИСТОГО ВИНА

Перейти донизу

РЕЗУЛЬТАТИ ДЕГУСТАЦІЇ РОЖЕВОГО СУХОГО ІГРИСТОГО ВИНА Empty РЕЗУЛЬТАТИ ДЕГУСТАЦІЇ РОЖЕВОГО СУХОГО ІГРИСТОГО ВИНА

Повідомлення автор Дмитрий Вт Бер 10, 2015 9:19 am

РЕЗУЛЬТАТИ ДЕГУСТАЦІЇ РОЖЕВОГО СУХОГО ІГРИСТОГО ВИНА
 
А. С. Леонтова
студентка гр. ТЕМС-74 Інституту заочно-дистанційного навчання
О. П. Юдічева,
доцент кафедри експертизи та митної справи, к.т.н., доцент
Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет економіки і торгівлі», м. Полтава
 
На відміну від шампанського, ігристе вино можуть виробляти з різних сортів винограду (Шардоне, Аліготе, Піно Блан, Рислінг) кількома методами: (класичним шампанським, методом Шарма і найбільш дешевим –газуванням). Крім того, виробництво ігристого вина давно поставлено на своєрідний технологічний потік, середня витримка сягає п’ятнадцяти місяців (для шампанського повинно бути не менше 18 місяців)
На сьогодні для оцінки органолептичних властивостей ігристих вин в Україні застосовується 10-бальна система дегустаційної характеристики за пятьма показникам: прозорість, колір, букет, смак, типовість. Гранична оцінка в балах кожного показника вина наступна:
- прозорість: вино кришталево чисте з блиском 0,5;
- колір: повна відповідність виду і типу вина – 0,5;
- букет: дуже тонкий, добре розвинений , що відповідає виду і типу вина – 3,0;
- смак: гармонійний тонкий смак, що відповідає виду і типу вина– 5,0;
- иповість: повна відповідність типу – 1,0.
За загальною сумою балів для вина ігристого встановлюють категорію якості: відмінна (10-8,8 балів), добра (8,7-8,3 бали), задовільна (8,2-8,0 балів), низька (7,9-7,5 балів), незадовільна (ижче 7,5 балів)
Об’єктом дослідження було обрано рожеве сухе ігристе вино «GRANDIAL» Rose Brut («Грандіаль» Розе Брют); країна-виробник – Франція  Ле Гран Ше де Франс» (Les Grands Chais de France); міцність вина– 11,5 % об.; об’єм – 750 мл; сорт винограду, з якого виготовлено вино – Бобаль (100 % ). Бобаль – червоний сорт винограду, який вирощують в Іспанії. Традиційно його цінували за здатність надавати винам відчутної кислотності. Але на сьогодні цей сорт є одним з найбільш перспективних червоних іспанських сортів – за умови дбайливої обробки і ретельної виніфікації він здатен створити ароматні фруктові вина з добрим потенціалом для витримки. Основні виноградники Бобаля знаходяться в DO Утіель-Рекуена, де з нього виготовляють гармонійні вина з багатим і складним ароматом. Цей сорт використовують у поєднанні з Темпранільо (червоні вина) і Гарнача (рожеві).
Рожеве сухе  ігристе вино «GRANDIAL» Rose Brut виготовлено за методом Шарма. Метод Шарма – технологія виробництва ігристого вина, також відома як метод Шарма-Мартінотті, була розроблена в Італії директором інституту енології м. Асті Федеріко Мартінотті. Відповідно до цієї технології, вторинна ферментація проводиться в герметичних цистернах великого об’єму, а потім вино під тиском розливається в окремі пляшки. Вино, виготовлене в танках методом Шарма, зазвичай, відразу розливається в пляшки і надходить в реалізацію (хоча деякі вина покращують свої смакові якості і досягають оптимальної гармонії після декількох місяців зберігання). Вино має необмежений термін зберігання, залежно від тривалості витримки міцність вина може коливатися від 10,5 до 12,5 % об. Найбільшого поширення ця технологія отримала в Італії і Франції. Більшість італійських і французьких сухих або напівсолодких ігристих вин виробляється саме таким чином.
Під час дегустації було використано 10-ти бальну систему оцінки за п’ятьма основними показниками: смак, букет, колір, прозорість, ігристість. В дегустації брали участь п’ять оцінювачів. Результати дегустації досліджуваного зразка рожевого сухого ігристого вина «GRANDIAL» Rose Brut (Франція) наведено в табл.1.
Таблиця 1
Результати дегустації рожевого сухого ігристого вина «GRANDIAL» Rose Brut (Франція) за 10-ти бальною шкалою
Назва показника
Максимальна оцінка, в балах
Кількість балів, отриманих за досліджуваний зразок
Смак
2,5
2,3
Колір
1,0
1,0
Прозорість
3,5
3,5
Букет
2,5
2,5
Ігристість
0,5
0,5
Загальна кількість  балів
10,0
9,8
 
На думку дегустаторів особливістю рожевого сухого ігристого вина «GRANDIAL» Rose Brut був фруктово-ягідний букет і гармонійний, витончений і свіжий смак, наповнений великою різноманітністю фруктових відтінків, що залишають приємний солодкуватий післясмак. Під час наливання у бокал утворилась піна з тривалим виділенням бульбашок діоксиду вуглецю; вино – прозоре, без сторонніх включень, рожеве. Таким чином, рожеве сухе ігристе вино «GRANDIAL» Rose Brut (Франція) отримало 9,8 балів, тобто має відмінну якість.
Перелік посилань
1. Валуйко Г. Г. Виноградные вина [Текст] / Г. Г. Валуйко – М.: Пищевая прмышленность, 1988. –234 с.
2. Глазунов А. И. Технология вин и коньяков [Текст] / А. И. Глазунов, И. Н. Царуну. – М.: Агропромиздат, 1988.– 322 с.
Дмитрий
Дмитрий
Admin

Кількість повідомлень : 95
Дата реєстрації : 10.03.2015
Вік : 32
Звідки : Полтава

https://konfemc.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку


 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі