Конференцiя ЕМС 2015
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

ЕКСПЕРТИЗА ЯКОСТІ ДИТЯЧОГО ВЗУТТЯ

Перейти донизу

ЕКСПЕРТИЗА ЯКОСТІ ДИТЯЧОГО ВЗУТТЯ  Empty ЕКСПЕРТИЗА ЯКОСТІ ДИТЯЧОГО ВЗУТТЯ

Повідомлення автор Дмитрий Вт Бер 10, 2015 9:30 am

ЕКСПЕРТИЗА ЯКОСТІ ДИТЯЧОГО ВЗУТТЯ
 
В. А. Отрошко
Аспірант
Чернігівський національний технологічний університет, Чернігів
Н. В. Мережко
Професор, д.т.н.
Київський національний торговельно-економічний університет, Київ
І. Г. Сорока
Магістр
Київський національний університет технологій та дизайну
 
Постановка проблеми. Забезпечення високої якості та безпечності товарів дитячого асортименту є актуальною проблемою сьогодення. Діти дуже чутливі до шкідливих речовин, різноманітних дефектів товарів; навіть незначні відхилення від вимог нормативних документів можуть завдати значну шкоду дитячому організму. Те ж саме стосується й дитячого взуття.
Періодичні перевірки Держспоживінспекцією якості дитячого взуття підтверджують, що на вітчизняному ринку представлена достатня кількість неякісного, а в багатьох випадках і небезпечного взуття [1]. До того ж, на вітчизняному ринку представлена значна кількість імпортного взуття, яке в більшості випадків, на жаль, не проходить перевірки на відповідність вимогам НД та не має супровідних документів, тобто ризик придбати неякісне дитяче взуття зростає [2].
Таким чином, збільшення кількості досліджень якості дитячого взуття, з метою вилучення з споживчого ринку неякісної продукції – дієвий спосіб захисту дітей, як споживачів.
Об’єкти та методи досліджень. Для проведення експертизи було обрано продукцію вітчизняного виробника дитячого взуття – Чернігівської взуттєвої фабрики «Берегиня». Об'єкт експертизи - партія дитячого шкіряного взуття (період виробництва з 1.01.14 по 31.02.14), модель взуття 0630.
При експертизі взуття і взуттєвих матеріалів використано органолептичні та інструментальні методи досліджень.
Для проведення експертизи відібрано взуття (згідно з ГОСТ 9289-78 «Обувь. Правила приемки»). Результати експертизи поширюються на всю партію взуття (360 пар).
Результати. За результатами ідентифікаційної експертизи за показниками зовнішнього вигляду встановлено:  рід взуття – дитяче;  вид взуття – напівчеревики; призначення – повсякденне; утримання на стопі – за допомогою ремінців з використанням застібки велькро. За [3] проводилось визначення дефектів: аналіз дефектів матеріалів виробу; аналіз дефектів складальних операцій; аналіз дефектів при зберіганні виробу та транспортуванні.
Матеріали верху та низу не містили жодних дефектів. При проведенні експертизи дефектів від складальних операцій виявлено наступні дефекти: нерівномірність стібків, неточне пришивання деталей по намічених точках, звалювання строчки, необроблені закріпки, незначне забруднення взуття від клею. Дефектів, пов'язаних з транспортуванням та зберіганням, не було виявлено, що забезпечується наявністю індивідуальної упаковки кожної пари взуття. В цілому, виявлені дефекти не є критичними та не погіршують зовнішній вигляд виробу.
Відповідно до ДСТУ 3164-95 [4] було проведено визначення лінійних розмірів взуття на відповідність антропометричним вимогам. За всіма показниками (внутрішньовзуттєвий простір, довжина взуття, довжина вкладної устілки, симетричність берців, відповідність підошв) взуття відповідає вимогам ДСТУ та є ідентичним у обох півпар.
Проведено також визначення повноти взуття. Згідно з [5] досліджуване взуття (дитяче для дошкільного віку) випускається у 3-х повнотах. Інтервал між суміжними повнотами повинен бути 6 мм – з 1 по 3 групу. Відповідно до даного стандарту 0.68 = 66.5 відноситься до 3 повноти. Індекс колодки для даного виду взуття 31224.
Інструментальними методами досліджено фізико-механічні показники взуття. Результати дослідження наведені в таблиці 1.
Таблиця 1
Результати досліджень фізико-механічних властивостей взуття
Назва показників, одиниця виміру
НД на методи випробувань
Результати випробувань
Значення показників за нормативним документом
Ліва
н/п
Права
н /п
Маса , г
ДСТУ ГОСТ 28735:2009
167
167
Не більше 254
Гнучкість , Н
ГОСТ 9718-88
20,69
20,29
Не більше 80
Залишкова деформація підноска, мм
ДСТУ ГОСТ 9135:2009
0,60
0,64
Не більше 1,0
 
Залишкова деформація задника , мм
0,42
0,415
Не більше 1,0
Міцність кріплення деталей низу взуття,
Н /см
ГОСТ 9292-82
 
63,125
63,165
Не менше 34
Міцність кріплення деталей верху взуття,
Н /см
ГОСТ 9290-76
115,98
85,75
Не менше 115
 
Таким чином, представлене для випробувань взуття відповідає вимогам НД за всіма досліджуваними показниками, тобто є якісним.
Зважаючи на те, що для дитячого взуття важливим є відповідність вимогам матеріалів, з яких воно виготовлене, було досліджено шкіру, що використана для деталей верху взуття.
Було проведено фізико-механічні випробування та хімічний аналіз шкіри верху – натуральної шкіри хромового дублення. Встановлено, що за фізико-механічними показниками шкіра для верху відповідає вимогам [6]. Результати хімічного аналізу (в перерахунку на абсолютно суху речовину) представлено в таблиці 2.
Таблиця 2
Результати хімічного аналізу натуральної шкіри
Показник
 Вимоги ГОСТ 939-88
Фактичне значення


Вміст вологи, %
10-16
10,07
Вміст золи, %
9,44
Вміст хрому, %
Не менше 4,3
4,01
Вміст речовин, що екстрагуються орган. розчинниками, %
3,7-10
6,75
Вміст голинної речовини, %
51,61
 
Отже, за фізико-механічними показниками та показниками хімічного аналізу натуральна шкіра, використана для верху взуття, відповідає вимогам НД. Встановлено невідповідність лише за вмістом хрому в шкірі. Проте, зважаючи на те, що сполуки хрому є шкідливими, то такий недолік не можна вважати критичним.
Висновки. В ході роботи було проведено експертизу якості дитячого взуття. За результатами експертизи дитячих напівчеревиків, модель 0630 (ПрАТ «Берегиня») можна зробити висновок, що досліджуване взуття відповідає за всіма показниками вимогам НД, тобто дане взуття є якісним та безпечним для дітей, що є беззаперечною конкурентною перевагою для вітчизняного виробника дитячого взуття.
Перелік посилань

1. Єдиний веб-портал органів виконавчої влади України: [Електронний ресурс]. – Режим доступу: http://www.kmu.gov.ua/control/uk/publish/article?art_id=245260194&cat_id=244277212
2. Отрошко В.А., Мережко Н.В. Проблеми вітчизняного ринку дитячого взуття // Економіка і управління в умовах глобалізації: матеріали III міжнар. наук.-практ. інтернет-конф., 29 січня 2014 р. / М-во освіти і науки України, Донецьк. нац. ун-т економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, Ін-т економіки і упр. – Донецьк: Вид-во «Ноулідж», 2014. – с.61-63.
3. ДСТУ 2158-93 «Взуття. Дефекти, терміни і визначення»
4. ДСТУ 3164-95 «Взуття. Методи визначення лінійних розмірів»
5. ГОСТ 3927-88 «Колодки обувные. Общие технические условия»
6. ГОСТ 939-88 «Кожа для верха обуви. Технические условия»
Скачать
Дмитрий
Дмитрий
Admin

Кількість повідомлень : 95
Дата реєстрації : 10.03.2015
Вік : 32
Звідки : Полтава

https://konfemc.ukraine7.com

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі