Конференцiя ЕМС 2015
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВЗУТТЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗІ ШКІРИ З ГІДРОФОБНОЮ ОБРОБКОЮ

Перейти донизу

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВЗУТТЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗІ ШКІРИ З ГІДРОФОБНОЮ ОБРОБКОЮ Empty МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВЗУТТЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗІ ШКІРИ З ГІДРОФОБНОЮ ОБРОБКОЮ

Повідомлення автор EMS Чт Бер 19, 2015 6:28 pm

МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВЗУТТЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗІ ШКІРИ З ГІДРОФОБНОЮ ОБРОБКОЮ
 
Н. В. Лисенко
асистент кафедри експертизи та митної справи
Вищий навчальний заклад Укоопспілки «Полтавський університет
економіки і торгівлі», м. Полтава (Україна)
 
У процесі експлуатації вироби із шкіри піддаються впливу дії зовнішніх впливів, в тому числі і води, як у пароподібному так і у рідинному стані. У зв’язку з цим, при виготовлені різних виробів із шкіри, в тому числі взуття, проблема надання їм гідрофобних властивостей має велике практичне значення. Нами був запропонований спосіб емульсійного жирування гідрофобізації шкіри для верху взуття, який включає жирування-гідрофобізацію алкен-малеїновим полімером та фіксацію алюмокалієвими галунами у дві стадії.
Для досягнення об’єктивності дослідження експлуатаційних властивостей взуття, виготовленого із нових матеріалів, головним чином повинно відбуватися у реальних умовах із застосуванням методу дослідної експлуатації, саме тому метою дослідження є розробка методики проведення дослідної експлуатації взуття спеціального призначення із верхом зі шкіри з гідрофобною обробкою.
Об’єктом дослідження є експериментальна партія взуття (черевики) спеціального призначення для військовослужбовців, яка була виготовлена ПАТ «Чинбар» в рамках наукової теми.
Виготовлене взуття (рис. 1) – черевики військові із високими берцями із верхом зі шкіри з гідрофобною обробкою, безпідкладочні, клеє-бортового методу кріплення, з гумовою формованою підошвою, укомплектовані устілками трьох видів (шкіра/войлок, шкіра/шкіркартон, хутро/войлок).
  МЕТОДИКА ПРОВЕДЕННЯ ДОСЛІДНОЇ ЕКСПЛУАТАЦІЇ ВЗУТТЯ СПЕЦІАЛЬНОГО ПРИЗНАЧЕННЯ ЗІ ШКІРИ З ГІДРОФОБНОЮ ОБРОБКОЮ Wmnmkp
Рис. 1. Загальний вигляд черевиків для дослідної експлуатації
Для реалізації запропонованого методу нами було розроблено методику дослідної експлуатації, яка включала опис самого методу, умови, правила добору і виготовлення зразків, алгоритм виконання операцій для визначення експлуатаційних характеристик взуття, форми подання даних та оцінювання точності, вірогідності одержаних результатів.
Методикою проведення дослідної експлуатації було передбачено:
- формулювання задачі та попередній відбір можливих методів її вирішення;
- виробництво та підготовку зразків до дослідної експлуатації;
- встановлення послідовності і змісту операцій при проведенні дослідної експлуатації, включаючи відбір контингенту носіїв;
- організацію та проведення дослідної експлуатації, умови, термін та періодичність оглядів і анкетування;
- обробку проміжних результатів анкетування пробандів та аналіз кінцевих результатів.
Задачею дослідної експлуатації є, перш за все, дослідження експлуатаційних властивостей експериментальної партії взуття спеціального призначення виготовленого зі шкіри із гідрофобною обробкою за патентом України № 70418 від 24.11.2011 р. на корисну модель «Спосіб емульсійного жирування-гідрофобізації шкіри» [1], зокрема зміни водовідштовхувальних властивостей в умовах реальної експлуатації. Важливим, поряд із відстежуванням показників водовідштовхувальних властивостей, є також врахування зміни жорсткості і міцності шкіри деталей верзу взуття. Вирішити дану задачу можливо шляхом використання вимірювальних лабораторних методів (при встановленні значень показників водовідштовхувальних властивостей, жорсткості та міцності) та анкетування (при з’ясуванні суб’єктивної думки пробандів про якість виготовлення взуття та збереженість його споживних властивостей у процесі експлуатації).
Водопромокальність та водопроникність шкіри в динамічних умовах необхідно визначати за стандартною методико на зразках розміром 80х90 мм з використанням приладу ПВД-2 при швидкостях деформації відповідно 24, 70, 120 подвійних рухів у хвилину.
За допомогою анкетування необхідно:
- з’ясувати відповідність конструкції виготовленого взуття ергономічним вимога пробандів і ступінь комфортності;
- провести оцінку показників взуття з верхом зі шкіри з гідрофобною обробкою через встановлені інтервали часу за результатами суб’єктивних спостережень і відчуттів пробандів, що дозволить відстежити динаміку зміни водовідштовхувальних властивостей, жорсткості і міцності;
- порівняти терміни експлуатації взуття з верхом із гідрофобізованої шкіри і взуття з верхом з шкіри традиційного способу жирування.
Анкета розроблена, для реалізації окреслених завдань, повинна містити ряд питань, більшість яких ставиться у вигляді альтернативи, що значно полегшить статистичну обробку, аналіз даних і не викликає ускладнень при відповідях пробандів.
Відбір контингенту носіїв (пробандів) включає аналіз особливостей застосування взуття, що відповідають виду і призначенню взуття. Відповідно до конструкції та призначення взуття пробандами можуть бути працівники спецзагонів з охорони громадського порядку та організацій, що забезпечують охорону власності та громадян, військовослужбовці.
Взуття повинно піддаватися щоденній експлуатації. Для одержання достовірних результатів та урахування всіх можливих факторів впливу на споживні властивості необхідно зафіксувати діапазон температур, кількість днів з атмосферними опадами, тривалість разового перебування дослідника в умовах підвищеної вологості, наявність впливу небезпечних і шкідливих факторів. Обов’язково необхідно брати до відома характерні рухи дослідника, види виконуваних робіт, тривалість безперервної експлуатації взуття та особливості догляду після закінчення робочого дня. Тобто розглянути всі можливі причини збереження чи втрати водовідштовхувальних властивостей у ході експлуатації.
З метою спостереження за перебігом експлуатації та фіксації змін взуття необхідно проводити періодичні огляди. Огляди, з метою фіксування зовнішнього вигляду взуття, виявлення дефектів та анкетування пробандів, бажано проводити кожного місяця експлуатації. Для відстеження динаміки зміни водовідштовхувальних властивостей, жорсткості і міцності, що можливе шляхом лабораторних досліджень, необхідно відібрати зразки через різну 3, 6, 9 і 12 місяців експлуатації.
Після проведення періодичних оглядів та одержання кінцевих результатів необхідно провести обробку даних методами математичної статистики, що дозволить узагальнити отримані результати, оцінити їх точність та спрогнозувати зміну показників споживних властивостей у ході подальшої експлуатації.
Результати дослідної експлуатації взуття, разом з рештою досліджень, одержані при чіткому дотриманні поданої методики дослідної експлуатації, є основою для рекомендацій по впровадженню у взуттєве виробництво шкіри з гідрофобною обробкою та використання такого взуття працівниками спецзагонів з охорони громадського порядку, організацій, що забезпечують охорону власності та громадян, військовослужбовців.
Перелік посилань
1. Патент на корисну модель № 70418 Україна, МПК (2012.01) С 14 С 3/00. Спосіб емульсійного жирування-гідрофобізації шкіри [Текст] / [Ліщук В. І., Данилкович А. Г, Омельченко Н. В., Лисенко Н. В.] ; заявник і патентовласник Київський національний університет технологій та дизайну. – № u201113852; заявл. 24.11.11; опубл. 11.06.12, Бюл. № 11.
 
СКАЧАТЬ
EMS
EMS

Кількість повідомлень : 41
Дата реєстрації : 10.03.2015

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі