Конференцiя ЕМС 2015
Ви бажаєте відреагувати на цей пост? Створіть акаунт всього за кілька кліків або увійдіть на форум.

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ІМІДЖЕВОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ

Перейти донизу

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ІМІДЖЕВОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ Empty НОВІ МОЖЛИВОСТІ ІМІДЖЕВОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ

Повідомлення автор EMS Нд Бер 15, 2015 6:55 pm

НОВІ МОЖЛИВОСТІ ІМІДЖЕВОГО ТА ЕКОНОМІЧНОГО ЗРОСТАННЯ ПІДПРИЄМСТВ ПОЛТАВСЬКОГО РЕГІОНУ
 
Н. В. Ткаченко
заступник генерального директора ДП «Полтавастандартметрологія» із стандартизації та оцінки відповідності
Державне підприємство «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації», м. Полтава
 
Державне підприємство «Полтавський регіональний науково-технічний центр стандартизації, метрології та сертифікації» (далі по тексту ДП «Полтавастандартметрологія») підпорядковується Департаменту технічного регулювання Міністерства економічного розвитку і торгівлі України. Воно започаткувало свою історію понад 80 років тому. Саме тоді, у далекому 1924-му, в Полтаві було створено відділення Харківського відділу мір та вагів, яке повинно було дбати про підтримання єдності мір на території міста та прилеглих до нього районів. Нині ДП «Полтавастандартметрологія» – це потужне підприємство, оснащене сучасним обладнанням. Воно має філію в м. Кременчук та сектори в Лубнах і Лохвиці. У центрі працює 21 аудитор та 3 кандидати в аудитори системи УкрСЕПРО. 
Перед ДП «Полтавастандартметрологія» стоїть цілий ряд завдань, які загалом можна розділити на три основні напрямки:
- метрологія – контроль за дотриманням точності вимірювань (повірка, калібрування, метрологічна атестація засобів вимірювальної техніки, атестація вимірювальних лабораторій тощо);
- стандартизація – участь у розробці національних стандартів, гармонізованих з міжнародними та надання підприємствам послуг пов’язаних з актуалізацією їх нормативної бази;
- оцінка відповідності – підтвердження відповідності продукції (товарів, робіт, послуг) та систем управління вимогам нормативних документів.
Фахівці ДП «Полтавастандартметрологія» здійснюють оцінку відповідності практично всіх видів продукції, серед яких харчова та сільськогосподарська, питна вода, товари легкої промисловості, будівельні матеріали, нафтопродукти, різноманітне обладнання та машини, обчислювальна техніка, джерела світла тощо. Серед послуг, які ми сертифікуємо: готельні та послуги харчування, транспорту та засобів зв’язку, домашньої прислуги, ремонту й інші.
Крім того, фахівці підприємства перевіряють на відповідність чинному законодавству та нормативним документам технічні умови (за якими виготовляється продукція) і зміни до них з подальшою їх державною реєстрацією, надають методично-консультаційну допомогу щодо етикетування харчової продукції та здійснюють перевірку зразків етикеток на відповідність вимогам чинного законодавства України та нормативних документів на конкретний вид продукції. Власний фонд нормативних документів підприємства перевищує 25 тисяч найменувань.
Проведення робіт з оцінки відповідності продукції неможливе без попереднього її випробування. ДП «Полтавастандартметрологія» має потужну випробувальну базу до складу якої входять Науково-дослідний випробувальний центр харчової продукції та Науково-дослідний випробувальний центр електричних ламп та технологічного обладнання.
Випробувальний центр харчової продукції ДП «Полтавастандартметрологія» акредитований Національним агенством з акредитації України відповідно до вимог стандарту ДСТУ ІSO/ІЕС 17025:2006. Свою компетентність Центр постійно підтверджує отриманням позитивних результатів випробувань у міжнародних раундах професійного тестування. Коли декілька лабораторій з різних країн проводять дослідження одного й того ж виду продукції, а потім порівнюють отримані результати, щоб визначити, хто найточніший.
З поміж іншого, центр проводить випробування питної води за більш ніж 50 показниками, як це передбачено вимогами ДержСанПіну. Зокрема, тут вже освоїли визначення показників, які нормуватимуться згідно цього документу у воді питній з 2015 року (селен, пестициди).
Також центр проводить визначення понад 900 забруднюючих компонентів, пестицидів та їх метаболітів, у тому числі:
- визначення вмісту поліароматичних вуглеводнів;
- визначення трансізомерів жирних кислот;
- визначення вмісту холестерину, рослинних стеринів насичених і ненасичених жирних кислот в харчових жирах та оліях;
- визначення вмісту мікотоксинів, у т.ч. афлатоксинів В1, В2, G1, G2 та їх суми, афлатоксину М1, охратоксину А, зеараленону, Т-2-токсину, дезоксівалінолу та патуліну ;
- визначення вмісту глютену та інших алергенів;
- визначення вмісту еквівалентів какао-масла у чорному та молочному шоколаді;
- визначення поживної (харчової) цінності та калорійності (енергетичної цінності);
- визначення фізико-хімічних показників;
- визначення радіологічного забруднення (вміст цезію-137, стронцію- 90).
Серед іншого, тут досліджують харчову продукцію за мікробіологічними показниками III та ІV групи патогенності в тому числі Listeria Monocytogenes, визначають залишкову кількість антибіотиків у харчових продуктах, вміст вологи в лікарській рослинній сировині, токсичних мікродомішок у горілках, зерні та іншій продукції тощо.
Завдяки доукомплектуванню високоефективного рідинного хроматографа, освоєно методики по визначенню харчових добавок синтетичного походження: консервантів, стабілізаторів, підсолоджувачів, барвників, підсилювача смаку глютамату натрія тощо.
Визначають тут і цілий ряд амінокислот, як таких, що використовуються при виробництві дитячого харчування (таурин), так і притаманних збалансованим комбікормам. З цією метою центр використовує сучасні методи: (газорідинної хроматографії, атомно-абсорбційної спектрофотометрії, спектрофотометричний, вольт амперметричний, спектрометричний сцинтиляційний). До речі, нещодавно Випробувальний центр оновив своє обладнання, що дозволяє значно пришвидшити випробування продукції за якісними показниками, в тому числі й оперативно визначати вміст жирів та білків у зерні.
Центр випробувань електричних ламп та технологічного обладнання, акредитований НААУ на відповідність вимогам ДСТУ ISO/IEC 17025:2006 (атестат акредитації № 2Н288 від 28.08.2012, чинний до 27.08.2017) проводить:
- випробування світлодіодної продукції на відповідність вимогам Постанови Кабінету Міністрів України від 15.10.2012 № 992 «Про затвердження вимог до світлодіодних світлотехнічних пристроїв та електричних ламп, що використовуються в мережах змінного струму з метою освітлення» (вимірювання світлового потоку, потужності, спектру випромінення та перевірка відповідності встановленим мінімальним значенням світлової віддачі, корельованої колірної температури, індексу кольоропередавання, коефіцієнта потужності, коефіцієнта корисної дії);
- вимірювання сили світла, розподілу сили світла у різних напрямках;
- розробку файлів формату ІЕS – стандартного галузевого формату даних спілки проектування освітлювальних приладів IES (IIIuminating Engineering Society), який підтримується більшістю професійних програм: DIALux, Relux, 3D Studio Max, ін. Файли ІЕS призначені для цифрової передачі фотометричних даних, широко використовуються при комп’ютерному проектуванні та світлотехнічних розрахунках освітлення;
- випробування світлодіодних ламп та світильників на відповідність вимогам національних стандартів, гармонізованих з міжнародними.
У Центрі випробувань електричних ламп та технологічного обладнання також проводять випробування обладнання для м’ясної та молочної промисловості, різноманітних електропобутових приладів (електросушарок, електрощіток, газонокосилок, зволожувачів повітря, сепараторів для молока, приладів для обігріву теплиць, кавоварок, йогуртниць, бойлерів, тостерів, електровафельниць тощо). ДП «Полтавастандартметрологія» проводить випробування різних видів продукції за різними показниками.
На сьогоднішній день, метрологи ДП «Полтавастандартметрологія» виконують роботи з метрологічної атестації та повірки засобів вимірювальної техніки по 10 видах вимірювань із 12 зареєстрованих на території України. Це дозволяє їм проводити повірку та метрологічну атестацію значної кількості засобів вимірювальної техніки, що експлуатуються на території Полтавської області, в тому числі: лічильників газу та води, комплексів по комерційному обліку блакитного палива, спідометрів, нівелірів, теодолітів, дозаторів, вагів, амперметрів, вольтметрів, манометрів, тощо. А також виконувати роботи з державних приймальних та контрольних випробувань вимірювальної техніки, що випускаються підприємствами Полтавської області.
Саме метрологи ДП «Полтавастандартметрологія» проводять повірку приладів медичного призначення (електрокардіографів, електроенцелографів, іншого медичного обладнання) та перевірку вихідних параметрів медичного обладнання (апаратів УВЧ-терапії, НЧ-терапії, апаратів магнітотерапії, гальванізаторів тощо).
ДП «Полтавастандартметрологія» має спеціалізований автотранспорт, відповідну нормативну документацію та кваліфікованих спеціалістів. Зокрема, тут працюють 68 державних повірників, що пройшли спеціальну підготовку та атестовані на проведення метрологічних робіт. До речі, метрологи ДП «Полтавастандартметрологія» не лише повіряють засоби вимірювальної техніки, але і надають кваліфіковані консультації щодо їх застосування, допомагають організувати діяльність вимірювальних лабораторій з подальшою їх атестацією. Жодна лабораторія не має права приступити до роботи, якщо вона не пройшла процедуру атестації.
Таким чином, піклуючись про якість вітчизняної продукції, підвищення добробуту населення ДП «Полтавастандартметрологія» відкриває для товаровиробників і підприємців нові можливості іміджевого та економічного зростання. Потенціал ДП «Полтавастандартметрологія» сприяє успішному розвитку Полтавського регіону, а отже й підвищенню економічного рівня України.

СКАЧАТЬ
EMS
EMS

Кількість повідомлень : 41
Дата реєстрації : 10.03.2015

Повернутися до початку Перейти донизу

Повернутися до початку

- Схожі теми

 
Права доступу до цього форуму
Ви не можете відповідати на теми у цьому форумі